**Schedule subject to change**

Adv. Beginning

Thursday:

Check in: 4:30-5:00

5:00-6:00 Class with Topher Hill

6:15-7:15 Class with Dante Lara

*7:30 Improv Performance (free to observers)

Friday:

5:00-6:00 Class with Lynnette McIntire

6:00-7:00 Class with Rusty Frank

*7:30 Student Showcase (free to observers)

Saturday:

10:00-11:00 Class with Brendan Kellam

11:00-12:00 Break

12:00-12:30 Lunch

12:30-1:30 "Faculty Panel"

1:30-3:00 Class with Jenefer Miller

3:00-4:00 "Tap Jam" and Cutting Contest

"Lights, Camera, TAP!" Concert 7:00 pm

*Separate ticket required

Intermediate

Thursday:

Check in: 4:30-5:00 

5:00-6:15 Class with Brendan Kellam

6:15-7:30 Class with Mary Wall

*7:30 Improv Performance (free to observers)

Friday:

4:30-6:00 Class with Madi Nelson

6:00-7:00 Class with Melly Gary-Peterson

*7:30 Student Showcase (free to observers)

Saturday:

8:30-9:30 am *optional bonus advanced class with Aleksadr)

10:30-12:00 Class with Rusty Frank

12:00-12:30 Lunch

12:30-1:30 "Faculty Panel"

1:30-3:00 Class with Jenefer Miller

3:00-4:00 "Tap Jam" and Cutting Contest

"Lights, Camera, TAP!" Concert 7:00 pm

*Separate ticket required

Advanced

Thursday:

10:00-4:00 Optional Residency with Dante Lara

Check in: 4:30-5:00

5:00-6:15 Class with Brendan Kellam

6:15-7:30 Class with Aleksandr Ostanin)

*7:30 Improv Performance

Friday:

10:00-3:00 Optional Residency with Dante Lara

4:30-6:00 Class with Brendan Kellam

6:00-7:15 Class with Sam Weber

*7:30 Student Showcase (free to observers)

Saturday:

8:30-9:30 *optional bonus class with Aleksandr Ostanin

9:30-11:00 Class with Jenefer Miller

11:00-12:00 Advanced tricks and slides with Brendan Kellam

12:00-12:30 Lunch

12:30-1:30 "Faculty Panel"

1:30-3:00 Technique with Sam Weber

3:00-4:00 "Tap Jam" and Cutting Contest

"Lights, Camera, TAP!" Concert 7:00 pm

*Separate ticket required

Senior

Thursday:

Check in: 4:30-5:00

5:00-6:15 Class with Mary Wall

6:15-7:30 Class with Lynnette McIntire

*7:30 Improv Performance (free to observers)

Friday:

5:00-6:00 Class with Aleksandr Ostanin

6:00-7:00 Class with Jenefer Miller

*7:30 Student Showcase (free to observers)

Saturday:

10:00-11:00 Class with Sam Weber

11:00-12:00 Class with Dante Lara

12:00-12:30 Lunch

12:30-1:30 "Faculty Panel"

1:30-3:00 Class with Rusty Frank

3:00-4:00 "Tap Jam" and Cutting Contest

"Lights, Camera, TAP!" Concert 7:00 pm

*Separate ticket required

Thursday

 

10:00-4:00 Optional Residency with Dante Lara

Check in: 4:30-5:00 pm

5:00-6:10 Beginning with Topher

5:00-6:15 Senior with Mary Wall

5:00-6:15 pm Intermediate/Advanced with Brendan

6:15-7:15 pm Beginning with Dante 

6:15-7:30 pm Intermediate with Mary

6:15-7:30 pm Advanced with Aleksandr

6:15-7:30 pm Senior with Lynnette

*7:30 pm Improv Performance (free for observers)

 

Friday

10:30-3:00 Optional Residency with Dante

4:30-6:00 Intermediate Class with Madi Nelson

4:30-6:00 Advanced Class with Brendan

5:00-6:00 Beginning with Lynnette

5:00-6:00 Senior with Aleksandr

6:00-7:00 Beginning with Rusty

6:00-7:00 Intermediate class with Melly

6:00-7:15 Advanced Class with Sam

6:00-7:00 Senior with Jenefer

*7:30 Student Showcase (free for observers)

Saturday

8:30-9:30 am *optional bonus class with Aleksandr

9:30-11:00 Advanced class with Jenefer

10:00-11:00 Beginning with Brendan

10:00-11:00 Senior with Sam 

10:30-12:00 Intermediate class with Rusty

11:00-12:00 Advanced tricks and slides with Brendan

11:00-12:00 Senior with Dante Lara

12:00-12:30 Lunch

12:30-1:30 "Faculty Panel"

1:30-3:00 Beginning/Intermediate with Jenefer

1:30-3:00 Advanced with Sam

1:30-3:00 Senior with Rusty Frank

3:00-4:00 "Tap Jam" and Cutting Contest

7:00 "Lights, Camera, TAP!" Concert *separate ticket required

***Still working on schedule details--subject to change**

*Some events involve an extra fee